banner15

Eski Alman Başbakan Schröder'e bir doğum günü daha!

Alman eski Başbakan Schröder yine doğum günü kutladı, bu sefer de Taunus şehrindeki kutlamaya Rusya Berlin Büyükelçisi katıldı.

Eski Alman Başbakan Schröder'e bir doğum günü daha!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bankalar grubu 'Rothschild'in daveti üzerine Almanya'nın Taunus şehrinde eski Alman Başbakan Gerhard Schröder bir daha 70. yaşgününü kutladı. Yalnızca çok az bir davetli grubunun katıldığı partiye Rusya'nın Almanya Büyükelçisi de katıldı. Rotschild sözcüsü, Schröder'in 2006'dan beri bankalar grubunun Uluslar arası danışmanlarından biri olduğunu bildirdi.

Schröder, Almanya'dan sonra ikinci kez doğum gününü Rusya'nın St. Petersburg şehrinde 'Nord Stream' gaz boru hattı işletmesinin davetiyle kutlamış, kutlamaya katılan Rus Devlet Başkanı Wladimir Putin'le kucaklaşmıştı. Nisan ayı sonunda yapılan kutlamaya Ukrayna krizinden dolayı Avrupa'da ve Almanya'da birçok kesimden tepki geldi.

Bu tepkilere cevap veren Schröder, Putin'in 'istenmeyen adam' ilan edilmediğini, kutlamada kendisiyle görüşme fırsatı bulduğunu, doğu Ukrayna'da Rus yanlısı ayrılıkçılar tarafından rehin alınan AGİT gözlemcilerinin salıverilmesi için Putin'den yardım istediğini belirtmişti.

Alman Başbakan Angela Merkel'den önceki dönemde başbakanlık yapan sosyal demokrat politikacı Schröder, ekonomi dünyası ile sıkı ilişkiler içinde bulunuyor. Taunus'ta Rotschild tarafından düzenlenen doğum günü partisine Alman ekonomi dünyasının önemli isimleri de katıldı. Örneğin bunlardan arasında Berlin Havaalanı şefi Hartmut Mehdorn, Deutsche Bank'ın yönetim kurulu başkanı Jürgen Fitschen ve futbol takımı kulübü FC-Schalke-04 denetleme kurulu başkanı Clemens Tönnies de yeraldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 17:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35