Eski Alman C.Başkanına karşı dava bugün düşebilir

Almanya'nın eski Cumhurbaşkanı Wulff'un bu gün görülecek davasında bir polis memuru ve koruması şahid olarak dinlenecek, Wulff bugünkü duruşmada beraat edebilir.

Eski Alman C.Başkanına karşı dava bugün düşebilir

Mucahid Yıldız – Dünya Bülteni / Almanya

Eski Alman Cumhurbaşkanı Christian Wulff'un rüşvet aldığı gerekçesiyle yargılanmasına bugün Hannover Eyalet Mahkemesinde devam edilecek. Bugünkü duruşmada bir polis memuru ile Cumhurbaşkanının korumalarından birisi tanık olarak dinlenecek.

Bugünkü celsede mahkeme tarafından bir önceki oturumda yapılan davanın durdurulması teklifinin ele alınması bekleniyor. Ancak gözlemciler Başsavcılığın da, Wulff'un da böyle bir karar için hazır olmadıklarını düşünüyor.

Hannover Eyalet Mahkemesinde eski Alman Cumhurbaşkanı Wulff'la birlikte film yapımcısı David Groenewold da yargılanıyor. Groenewold, 2008'de Wulff çiftiyle birlikte Münih'te katıldıkları festivalde Cumhurbaşkanı ve eşinin yaklaşık 720 Avroyu bulan otel, yemek ve çocuklarının bakım masraflarını karşılamak suretiyle kendisine bir menfaat sağlamakla suçlanıyor.

İki hafta önceki oturumda mahkeme tarafından bir özetleme yapılarak, Wulff'un bu ödemelerin yapıldığını bildiğine dair bir delil bulunmadığı belirtilmiş ve davanın durdurulması tavsiye edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2014, 13:23
banner53
YORUM EKLE

banner39