banner39

Eski Alman C.Başkanının yargılanması uzayabilir

Alman eski Cumhurbaşkanı Wulff'un eski sözcüsü ve boşandığı ilk eşi, aleyhinde ifadeler verdiler, böylece kısa sürede sona ermesi beklenen davanın uzayacağı tahmin ediliyor.

Avrupa 13.01.2014, 11:02 13.01.2014, 11:02
Eski Alman C.Başkanının yargılanması uzayabilir

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman eski Cumhurbaşkanı Christian Wulff'un Aşağı Saksonya Eyaleti Başbakanlığı yaptığı sırada eğlence organizatörü Manfred Schmidt'in, sözcüsünin tatillerini ödediğinden haberi olmadığı yönündeki ifadesine karşı eski sözcüsü Olaf Glaeseker'den itiraz geldi. Schmidt tarafından ödenen tatillerden dolayı rüşvet almakla suçlanan Glaeseker, yazışmalarda Schmidt ile karşılıklı ziyaretler de dahil sıkı dostluk ilişkileri bulunduğuna dair not yazması gerektiği halde, Wulff'un bunu bildiği için yazmadığını söyledi.

Glaeseker'in yargılandığı davada ifade veren Wulff'un boşandığı ilk eşi de aleyhinde ifade vererek, Wulff'un bu tatillerden haberi olduğunu, zira kendisine de Glaeseker hakkında bir yazı ilettiğini belirtti.

Wulff'un eski sözcüsü Glaeseker, aynı şekilde yargılanması devam eden Schmidt'e sponsor bulmak ve bunun karşılığında da tatil paralarını rüşvet olarak almakla suçlanıyor. Wulff, bu konuda verdiği ifadelerde Glaeseker'in bu tatillerinden haberi olmadığını söylemişti.

Glaeseker, 'Spiegel' dergisine verdiği demeçte, Wulff'un Schmidt tarafından düzenlenen 'Nord-Süd-Dialog' (Kuzey-Güney Diyaloğu) eğlence dizileri için şahsen sponsor bulduğunu söyledi. Glaeseker, VW yönetim kurulu üyesi olarak Wulff'un otomobil devi holdingin bir oturumunu Wolfsburg'tan Hannover'e taşıyarak yönetim kurulu üyelerinden mümkün olduğunca daha fazlasının diyalog partisine katılmasını sağladığını bildirdi. Glaeseker, bu hafta Perşembe günü Wulff'un duruşmasında tekrar ifade verecek.

Yorumlar (0)
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?