banner39

banner35

Eski casustan Putin iddiası: "Toplantılara tedavi molası veriyor"

Britanyalı eski casus Christopher Steele, doktorlarla çevrili olan Putin'in toplantılara tedavi molası verdiğini iddia etti.

Avrupa 21.05.2022, 22:32
Eski casustan Putin iddiası: "Toplantılara tedavi molası veriyor"

Britanyalı eski casus Christopher Steele, Vladimir Putin'in "giderek daha fazla hasta" olduğunu ve doktorlardan oluşan bir ekibin kendisine "sürekli eşlik ettiğini" öne sürdü.

Donald Trump ve Moskova'nın 2016 ABD seçimlerine müdahale ettiği iddialarıyla ilgili bir dosya yazan Steele, daha önce Rus liderin "epey ciddi şekilde hasta" olduğunu ancak onu neyin hasta ettiğine dair "kesin ayrıntıların" bilinmediğini belirtmişti.

Steele'nin bu son açıklamaları, Rusya Devlet Başkanı'nın sağlık durumunun kötüye gittiği iddialarının ve kanserden mustarip olduğuna dair söylentilerin arttığı bir dönemde geldi.

LBC radyosuna konuşan eski casus, "Doktorlardan oluşan bir ekip gittiği yerlerde sürekli ona eşlik ediyor" dedi.

Steele, doktorlarından tedavi görebilmek adına mola vermesi için Putin'in çok önemli toplantılarının bölümlere ayrılması gerektiğini de öne sürdü. 

Güvenlik konseyinin sözümona 1 saat sürmüş gösterilen toplantıları aslında birkaç bölüme ayrılıyor... Putin bu bölümler arasında dışarı çıkıp bir tür tıbbi tedavi görüyor.

"Putin, çok açık ki ciddi şekilde hasta. Yani, ne kadar ölümcül veya tedavi edilemez olduğu net değil, tam olarak emin olamayız.

Steele, Putin'in sağlık durumunun Rusya'nın yönetimini etkilediğini de sözlerine ekledi.

Eski casus, 69 yaşındaki başkanın sağlığıyla ilgili bu sözleri, iddialara göre Putin'le yakın bağları olan bir oligarkın Putin'in "çok ciddi kan kanseri hastası" olduğunu söylerken kaydedilmesinin ardından sarf etti.

Kaynak: Independent Türkçe

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?