banner39

Eski İslam düşmanı Van Doorn hacı oldu

Eski Hürriyet Parti üyesi ve Hollandalı İslam düşmanı Geert Wilders'in yandaşı Arnoud Van Doorn, Müslüman olduktan sonra hac ibadetini yerine getirdi

Avrupa 19.10.2013, 10:03 19.10.2013, 10:19
Eski İslam düşmanı Van Doorn hacı oldu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Eski Hürriyet Parti üyesi ve Hollandalı İslam düşmanı Geert Wilders'in yandaşı Arnoud Van Doorn, Müslüman olduktan sonra Mekke'ye giderek hac farizasını yerine getirdi.

Hollanda vatandaşı Van Doorn, 2011 yılına kadar Hollanda'nın aşırı sağ parti lideri Geert Wilders ile dostluk etti. 2008 yılında Wilders'in hazırladığı ve bütün İslam dünyasını kızdıran 'Fitne' belgeselinde yardımda bulundu.

Fakat 2013 yılının başında bir daha İslam'a karşı bir filmi hazırlarken İslam dinini biraz daha derin bir şekilde araştırıp, Kur'an-i-Kerim'den etkilenip Müslüman oldu.

Umre de yapmak niyetiyle Mekke'ye erken gelen Van Doorn, Akhbaar24 ile yaptığı raportajda hayatının en güzel anlarını yaşadığını söyledi.

İslam dinini kabul etmekle, hayatı boyunca hep aradığı şeyi İslam'da bulup hayatında hissettiği eksiklik giderdiğini ifade etti.

Allah'ın merhametine sığınmak ve geçmişteki günahlarının affını istemek için hacca gelen Van Doorn, bir gün Medine'de Mescid-i Nebevi'nin yanında yaşamak istediğini ifade etti.

Memleketine geri dönünce İslam dininin güzelliğini anlatan bir film çekeceğini söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?