banner15

Estonya'dan 'Rus işgali' uyarısı

Estonya Başbakanı Taavi Röivas Rusya'nın Suriye'de yaptıkları Ukrayna'daki işgali gölgememesi uyarısında bulundu.

Estonya'dan 'Rus işgali' uyarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Estonya Başbakanı Taavi Röivas, "Rusya’nın Suriye’de yaptıklarını konuşarak Ukrayna topraklarının bir bölümünün halen işgal altında olduğunu göz ardı edemeyiz.” dedi.

Estonya Başbakanlığından yapılan açıklamada, Röivas'ın Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ile bir araya geldiği, görüşmede Baltık Denizi başta olmak üzere Avrupa'daki güvenlik durumunun ve ikili konuların ele alındığı bildirildi.

Rusya’nın Estonya ve Finlandiya sınırlarına yakın bölgelerde, Baltık Denizi’ndeki kışkırtıcı hareketlerinin bölgenin güvenliğine zarar verebileceğini belirten Röivas, "Ukrayna’da Rus saldırganlığı devam ediyor. Bu durumda Rusya’ya uygulanan yaptırımlar ve Kırım'ın ilhakının tanınmaması konusunda Avrupa Birliği ve NATO birlikte hareket etmeli.” ifadelerini kullandı.

Rusya'nın saldırgan tutumuna en iyi cevabın iş birliği yapmak olacağını kaydeden Röivas, "Rusya’nın Suriye’de yaptıklarını konuşarak Ukrayna topraklarının bir bölümünün halen işgal altında olduğunu göz ardı edemeyiz. Ukrayna’da askeri operasyonlar bitmiyor.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2016, 19:50
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48