banner39

Fas Gazetesi Fransa Cumhurbaşkanını Hitler'e benzetti

Charlie Hebdo saldırısından sonra Fransa'nın Müslümanlara yönelik uygulamalarını eleştiren Fas El Watan gazetesi, Hollande'yi Hitler gibi gösteren bir fotoğrafa yer verdi

Avrupa 03.02.2015, 11:35 03.02.2015, 11:42
Fas Gazetesi Fransa Cumhurbaşkanını Hitler'e benzetti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fas’ta yayın yapan El Watan gazetesi bir haberinde Fransa’da Charlie Hebdo saldırısından sonra atılan adımların “Müslümanları yok etmek için” toplama kamplarına dönüştüğünü belirten bir haber yaptı. Ülkede Müslümanlara yönelik saldırıların arttığı belirtilen haberde Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’n Nazizmin sembollerinden biri haline gelen Hitler bıyığı ve gamalı haç brövesi iliştirilmiş fotoğrafı kullanıldı.

“Fransızlar, Müslümanları yok etmek için Hitlerin toplama kamplarını yeniden mi inşa edecek?” diye soran Fas gazetesi Al Watan, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ı Hitler’e benzetti. Fransa Cumhurbaşkanı’nın gamalı haç bröveli ve Nazi diktatör Hitler bıyıklı fotoğrafı gazetenin ilk sayfasında yer aldı.

Gazetenin Yayın Yönetmeni Abdurrahim Ariri böyle bir kapak haberi yapılmasının gerekçesini şu sözlerle açıkladı:

“Fransa Cumhurbaşkan’ı için bu az bile, daha fazlasını hak ediyor. Çünkü Fransız hükümeti Fransa’daki Yahudilerin haklarını koruduğu gibi Müslüman halkın haklarını korumuyor. Her gün Müslümanlara ait çok sayıda ibadethaneye saldırı düzenleniyor ve bu durumun Fransız otoritelerini alarma geçirdiğine tanık olmuyoruz”.

Ariri’ye göre, Charlie Hebdo saldırılarından sonra Fransız solu ve Fransız sağı Müslüman topluluğa en büyük zararı vermek için birbiriyle yarışıyor. Ariri, Fransız hükümetinin saldırılar sonrasında “terörle mücadele” çerçevesinde attığı adımları kastederek, eğer böyle devam ederse bunun, Fransız hükümetinin Müslümanları haklarından, ev ve işlerinden mahrum etmeye Fransa’yı hazırladığı anlamına geleceğini savunuyor.      

banner53
Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?