banner15

FETÖ'ye bir darbe daha, Üsküp'teki 'Zaman' tabelaları indirildi

FETÖ iltisaklı "Zaman" gazetesinin Makedonya'nın başkenti Üsküp'teki bir binanın üzerinde bulunan iki tabelası indirildi.

FETÖ'ye bir darbe daha, Üsküp'teki 'Zaman' tabelaları indirildi

Üsküp'teki Eski Türk Çarşısı yakınındaki binada ofisi bulunan "Zaman"  gazetesinin tabelaları, Uluslararası Demokratlar Birliğinin (UID) girişimiyle  kaldırıldı.

UID Makedonya Bölge Başkanı Salih Utaş, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, söz konusu gazetenin uzun yıllardır Üsküp'te kullandığı bir ofis  bulunduğunu anımsatarak, bunun kendilerini rahatsız ettiğini söyledi.

UID olarak bu ofisi kiralamaya karar verdiklerini dile getiren Utaş,  "Üç aydır yaptığımız girişimler sonucunda bu ofisi tuttuk. Bu terör örgütünün  buradaki büyük ofisini boşalttık. Binanın iki yüzündeki tabelaları indirdik.  Yakın zamanda inşallah kendi UID tabelamızı, yine Üsküp'ün her tarafından  görülecek şekilde asacağız." ifadelerini kullandı.

Binanın diğer tarafındaki tabelayı da en kısa zamanda indireceklerini  vurgulayan Utaş, "Üçüncü tarafı da bu hafta sonuna kadar indireceğiz. 50-60  metrekare küçük bir ofisleri var. Yakın zamanda da bu örgütü komple kattan  çıkaracak şekilde hareket edeceğiz." dedi.

Utaş, bugüne kadar şer odaklı çalışmış bu örgütün ofisini artık  hayırlı işler için kullanacaklarını sözlerine ekledi.

Makedonya'da faaliyet gösteren FETÖ iltisaklı Yahya Kemal Koleji'nin  Üsküp'teki Makedonya Meydanı'nda bulunan tabelası da ocak ayında Halkbank  Üsküp'ün girişimleriyle kaldırılmıştı. Daha önce Yahya Kemal Koleji tabelasının  bulunduğu yerde artık "Türkiye Maarif Vakfı" ve "Halkbank" isimleri yer alıyor.

Makedonya'da mali sorunlarla boğuşan FETÖ iltisaklı okulların, genel  müdürlüğünü de diğer binalarına taşıdığı belirtilmişti. Üsküp'te iki şubesi  bulunan FETÖ iltisaklı Yahya Kemal Koleji'nin, öğrenci sayısının azalması  nedeniyle Butel semtindeki binayı boşalttığı ve burasının yakında satışa  çıkarılacağı da ifade ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 01:27
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48