banner15

Filipinlerde Alman rehinelere 2 hafta süre

Filipinlerde Alman iki rehineyi ellerinde tutuan Al Sayyaf grubunun 17 Ekim'e kadar süre verdiği bildirildi.

Filipinlerde Alman rehinelere 2 hafta süre

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Al Sayyaf grubunun, talebleri yerine getirilmediği takdirde, Filipinlerde kaçırdığı iki Alman rehineyi iki hafta sonra öldürecekleri ve infazın video görüntülerinin internette yayınlanacağı bildirildi. Grubun sözcüsü olduğunu belirten bir kişi, bir gazeteciyi telefonla arayarak 17 Ekim'de saat 15.00'den sonra rehineleri canlı olarak göremeyeceklerini söyledi.

Grup sözcüsü 'oyun' oynamadıklarını göstermek için infazın kamuoyuna duyurulacağını bildirdi. Daha önce Al Sayyaf grubunun iki Alman rehineye karşı 5,6 milyon Dolar fidye istediği duyurulmuştu. Aynı zamanda Almanya'nın Irak ve Suriye'de IŞİD'e karşı savaşan ABD'yi desteklemekten vazgeçmesini taleb ettiği kaydedildi.

Yetmiş yaşındaki Almanla, 50 yaşındaki eşi, Borneo adası ile Filipinler arasında Nisan ayında yatlarından kaçırılarak rehin alınmışlardı. Alman Dışişleri Bakanlığında rehinelerin kurtarılması için bir kriz masası oluşturuldu. Bakanlık sözcüsünün yaptığı açıklamada, bu tehditlerin Federal hükümetin Irak ve Suriye politikasını etkilemek için uygun olmadığı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2014, 12:12
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48