banner39

Frankfurt'ta karşı kapitalizm gösterisinde arbede

Almanya'nın Frankfurt şehrinde yaklaşık 6 bin kişi kapitalizme karşı gösteri yaptı, polisin sert müdahalesi sonucu onlarca gösterici ve 15 polis yaralandı.

Avrupa 02.04.2012, 12:13 02.04.2012, 12:13
Frankfurt'ta karşı kapitalizm gösterisinde arbede

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Frankfurt şehrinde 'M31 Network' isimli solcu grupların birleşmesinden oluşan bir organize, Cumartesi günü kapitalizm karşıtı bir gösteri düzenledi. Polisin verdiği bilgiye göre 3 bin, organize sözcüsünün verdiği bilgiye göre yaklaşık 6 bin kişinin katıldığı gösteride, polisin kontrolü sağlamak maksadıyla sert bir şekilde müdahale etmesi sonucu iki taraftan da çok sayıda insan yaralandı.

Protestoculardan bazıları, Avrupa Merkez Bankası EZB'nin binasına önce boya dolu torbalar, daha sonra da kaldırım taşları, havai fişek ve şişeler atımaya başladı. Polis biber gazı ve jopla müdahele etti. Polisin verdiği bilgiye göre biri ağır olmak üzere 15 polis yaralandı. Solcu grup organizesinden alınan bilgiye göre, göstericilerden de onlarca kişi yaralandı.

Polis yoğun bir şekilde şiddet kullandıkları gerekçesiyle bazı göstericileri gözaltına aldı. Göstericilerin aşırı davranışları nedeniyle gösteri durduruldu. Akşam Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, kamu güvenliği tehlikeye girdiğinden gösterinin yasaklandığı belirtildi.

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?