banner15

Fransa Başbakanı: Biyolojik saldırı riski var

Fransa Başbakanı Valls ülkede kimyasal ve biyolojik saldırı riski olduğunu savundu

Fransa Başbakanı: Biyolojik saldırı riski var

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransa Başbakanı Manuel Valls, ülkede kimyasal ve biyolojik silah saldırısı riskinin bulunduğunu bildiklerini ve bunu sürekli akıllarında tuttuklarını söyledi.

Valls, Fransa Ulusal Meclisi'nde Paris'te 13 Kasım'daki saldırıların ardından ilan edilen olağanüstü halin uzatılmasıyla ilgili yasa tasarısının görüşmelerinde konuştu.

Muhtemel saldırılarla ilgili hiçbir şeyin gözardı edilmemesi gerektiğini belirten Valls, bunu bütün önlemlerin dikkate alınması çerçevesinde dile getirdiğini ifade ederek "Kimyasal ve biyolojik silah saldırısı riskinin olduğunu biliyoruz ve bunu aklımızda tutuyoruz" dedi.

Saldırıları planlayanların ürkütücü hayal güçlerinin sınırları olmadığını söyleyen Valls, olağanüstü halin üç aya kadar uzatılabilmesini öngören yasa tasarısına destek istedi.

Hükümetin sunduğu yasa tasarısının Ulusal Meclis'te kabul edilmesi halinde, tasarı yarın Senato'da görüşülecek.

Fransa'nın başkenti Paris'te 13 Kasım'da düzenlenen terör saldırılarında 129 kişi hayatını kaybetmiş, 352 kişi yaralanmıştı. Altı noktada art arda gerçekleşen saldırılar sonucu 7 saldırgan ölmüş, saldırıları IŞİD üstlenmişti. Polis saldırıların ardından kaçan iki teröristin arandığını bildirmişti.

Polisin dün saldırıların planlayıcısı olduğu düşünülen ve Ebu Ömer olarak bilinen Abdelhamid Abaaoud'u yakalamaya yönelik operasyonunda iki kişi ölmüştü.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 12:08
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35