banner39

Fransa Ekonomi Bakanına ölüm tehdidi

Fransa Ekonomi Bakanı Macron, mecliste tartışılan torba yasayla ilgili ölüm tehditleri aldığını açıkladı.

Avrupa 02.02.2015, 23:16 02.02.2015, 23:16
Fransa Ekonomi Bakanına ölüm tehdidi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fransa Ekonomi Bakanı Emmanuel Macron, mesleklerin görev alanlarının düzenleyen torba yasayla ilgili bazı bakanlık yetkililerinden ölüm tehditleri aldığını söyledi.

Macron, Fransa Ulusal Meclisi'nde yaptığı konuşmada, "Bazı bakanlık memurlarından ölüm tehditleri alıyorum. Bunlar hakkında şikayette bulundum" dedi.

Fransız Bakan, adliye ve noter meslek örgütlerinin birçok kişinin işine son verileceğini iddia ederek reformlarla ilgili korku ortamı oluşturduklarını belirtti. 

Macron'un ülkede ekonomik büyümeyi sağlamak için hazırladığı torba yasa tasarısı için geçen hafta meclis genel kurulunda görüşmeler başlamıştı. Tasarıya karşı çıkan sol eğilimli sendikalar, Paris'te bir araya gelerek tasarıyı protesto etmişti.

Yasa tasarısında turistik yerlerdeki iş yerlerinin pazar günleri ve hafta içi geç saatlere kadar açık kalmasını öngören bir madde bulunuyor. 

Mecliste tartışması devam eden tasarı, noter ve haciz memurlarının çalışma koşullarının düzenlenmesi, iş mahkemelerinin görev alanları ile ilgili düzenleme, ehliyet alımındaki kuralların basitleştirilmesi, şehirlerarası otobüs hatlarının düzenlenmesi gibi birbirinden farklı alanları da kapsaması açısından "torba yasa tasarısı" olarak değerlendiriliyor.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
8
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü