banner39

Fransa karşı cihad kampanyası başlattı

Fransa devleti, ülkede 'radikal İslamcı'ların sayısının giderek arttığını öne sürerek yeni bir internet portalıyla 'cihad'a karşı bir kampanya başlattı.

Avrupa 29.01.2015, 11:44 29.01.2015, 11:44
Fransa karşı cihad kampanyası başlattı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Paris'teki saldırıların üzerinden 3 hafta geçtikten sonra Fransız hükümeti 'cihadist'lere karşı bir kampanya başlattığını açıkladı. Yeni bir internet sitesinde yayınlanan film montajlarıyla, 'İslamcı'ların verdikleri sözler ve 'gerçek' görüntüler karşılaştırılıyor.

Örneğin bunlardan birinde, 'Onlar diyor ki: Bizim tarafımızda kendini kurban et, adil bir işi savunacaksın.' ifadeleri bir tarafta görüntülendikten sonra, yapılan infaz ve katliamların görüntüleri yayınlanıyor. Ardından da 'Gerçekte yeryüzünde bir cehennemi yaşayacaksın ve evinden çok uzakta yapayalnız öleceksin.' sözleri görüntüleniyor.

Bayanlara yönelik bir başka filmde ise, kızlara ve genç bayanlara 'gelin kahramanlarımızla bir aile kurun' çağrısı yapıldığı belirtilerek, aslında savaş ve terör arasında çocuk yetiştirmek için çağrıldıkları ifade ediliyor.

Ayrıca Fransız internet sitesinde 'İslamcı' propagandanın nasıl çalıştığı konusunda bilgiler verilerek, gençlere 'Fransız karşı terör planı'na katılma teklifi yapılıyor. Yeni internet sitesinin kurulması için Fransız hükümetinin aylarca süren bir çalışma yaptığı bildirildi.

banner53
Yorumlar (0)
12
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü