Fransa silahlı saldırganı arıyor

Fransız polisi, başkent Paris'te Liberation gazetesi ve Societe Generale bankasına ateş açan saldırganı arıyor

Fransa silahlı saldırganı arıyor

Fransız polisi, başkent Paris'te iki ayrı noktada Liberation gazetesi ve Societe Generale bankasına ateş açan saldırganı yakalamak için operasyonunu sürdürüyor.

Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande, güvenlik kamerası görüntülerinden elde edilen fotoğrafı bugün tüm gazetelerde yer alan saldırganın yakalanması için tüm kaynakların seferber edildiğini söyledi.

Düzenlenen saldırılarda Liberation gazetesinde çalışan bir fotoğrafçı ciddi şekilde yaralandı. Liberation gazetesi bugün, 'Silahını çıkardı ve iki el ateş etti' manşetiyle yayınlandı. Gazete iç sayfalarında da 23 yaşındaki fotoğrafçının sırtından iki kez iri saçmalarla vurulduğu saldırının ayrıntılarına yer verdi.

Gazete binasının resepsiyonunda çalışan görevliler, saldırganın silahını üçüncü kez ateşlemeye çalıştığını ancak silahın tutukluk yaptığını belirttiler ve bunun belki de ölümden kurtulmalarını sağladığını anlattılar.

Saldırının ardından şüpheli kişi ilerleyen saatlerde Paris'in La Defence bölgesinde görüldü. Bir otomobili gasp eden saldırgan sürücüyü kendisini Champs Elysee'ye götürmeye zorladı.

Otomobilin sürücüsü, ifadesinde saldırganın "Hapisten yeni çıktım" dediğini söyledi. Polis, gasp edilen otomobilde DNA incelemesi yaparak saldırganın kimliğini belirlemeye çalışacak.

Polis helikopterleri bölgeye sevk edilirken şüpheli kişi polisin elinden kaçmayı başardı.
Paris'teki büyük haber ajansı ve gazetelerin binaları önüne silahlı güvenlik güçleri yerleştirildi.

Yetkililer, ellerinde saldırganın net fotoğraflarının bulunduğunu belirterek ve bu kişiyi tanıyan birisinin çıkacağından umutlu olduklarını ifade ediyorlar.

BBC

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2013, 12:11
banner53
YORUM EKLE

banner39