banner15

Fransa'da bir havalimanı tahliye edildi

Fransa'da Toulouse Havalimanı, güvenlik nedeniyle boşaltıldı

Fransa'da bir havalimanı tahliye edildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransa’nın güneyindeki bölgenin en önemli havalimanlarından biri olan Toulouse Havalimanı, güvenlik nedeniyle boşaltıldı.

Sabah erken saatlerde boşaltılan havalimanında uçakların içindeki yolcuların bile indirildiği ve havalimana Toulouse şehir merkezinden güvenlik güçlerinin sevk edildiği bildirildi.

Havalimanının boşaltılma sebebine dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

BELÇİKA'DAKİ SALDIRILAR SONRASI GÜVENLİK ALARMI

Belçika'nın başkenti Brüksel'de dün sabah Zaventem Havalimanı'nda ve Maelbeek metro istasyonunda düzenlenen saldırılarda en az 34 kişi ölmüş, 130'dan fazla kişi yaralanmış, olay tüm Avrupa'daki güvenlik önlemlerinin arttırılmasına neden olmuştu.

Saldırının ardından, 13 Kasım 2015 Paris saldırılarından sonra olağanüstü hal ilan edilen Fransa'da ülke genelindeki güvenlik önlemleri daha da arttırılmış, bin 600 ek güvenlik gücü özellikle sınırlar ve havaalanlarına yerleştirilmişti.

IŞİD’in üstlendiği Brüksel saldırılarının ardından Belçika'da da yoğun güvenlik tedbirleri uygulanmaya başlandı ve terör tehdidi seviyesi en üst düzeye çıkartıldı.

Belçika polisi sabah yaptığı açıklamada, Brüksel Zaventem Havalimanı'ndaki saldırıları düzenleyenlerin kimliklerini belirlendiğini, saldırganların kardeş olan Halid ve İbrahim El Bakraoui olduğunu açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2016, 11:36
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48