banner39

Fransa'da birçok internet sitesi kapatıldı

Fransa'da terörizmi teşvik iddiasıyla islamic-news.info'nun da aralarında bulunduğu 5 internet sitesine ilk kez idari kapatma cezası verildi.

Avrupa 16.03.2015, 20:39 17.03.2015, 09:13
Fransa'da birçok internet sitesi kapatıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fransa'da 'terörle mücadele' kapsamında ilk kez internet sitelerine idari kapatma cezası uygulandı.

İçişleri Bakanlığı, terörizmi teşvik ettiği iddiasıyla islamic-news.info adlı sitenin aralarında bulunduğu 5 internet sitesine erişimi engelledi. Bakanlık terörizmi savunduğunu iddia ettiği sitelerin kapatılmasını öngören kararnamenin yayınlanmasından 1 ay sonra sitelerin kapanmasına karar verdi.

Kapatma kararı sonrası sitelere girmek isteyenler İçişleri Bakanlığı'nın, "Bu resmi siteye yönlendirildiniz. Çünkü bilgisayarınız terörist eylemleri teşvik eden ve kamuya açık bir şekilde terörist eylemleri savunan bir içeriğe sahip bir sayfaya bağlanacaktı" yazılı uyarısıyla karşılaştı. Belli bir süre sonra ise uyarı mesajı da siteden kaldırıldı.

İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve'ün hazırladığı terörle mücadele konulu kararnamede terör eylemlerini teşvik eden internet siteleriyle ilgili, erişimin engellenmesi ve arama motorlarının listelerinden çıkarılması gibi tedbirler yer alıyordu.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?