banner15

Fransa'da cadı avı başladı

Fransa'da bazı bölgelerde düzenlenen operasyonlarda 3 kişi gözaltına alınırken 2012'de saldırı düzenlerken ölen Muhammed Merah'ın mahallesinde de arama yapıldı

Fransa'da cadı avı başladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransa’nın başkenti Paris’teki saldırılar sonrası bazı şehirlerde düzenlenen operasyonlarda 3 kişi gözaltına alındı.

BFM TV kanalının haberine göre, Fransız polisi, Paris'in kuzeydoğusundaki banliyösü Bobigny, ülkenin kuzeyindeki Jeumont kasabası ile güneydeki Grenoble ve Toulouse kentlerinde bir dizi operasyon yürüttü. 

Toulouse'da 3 kişi gözaltına alınırken, Grenoble kentinde ise çok sayıda silah ele geçirildi. Toulouse'daki operasyonun 2012 yılında 7 kişiyi öldüren Muhammed Merah isimli saldırganın yaşadığı mahallede gerçekleştiği bildirildi.

Bobigny'de yapılan operasyonun Paris'teki saldırılara ilişkin olduğu belirtilirken, polis kaynakları operasyon çerçevesinde yapılan aramaların yakın banliyölerde devam edebileceği bilgisini paylaştı.

Paris'i geçen cuma akşamı kana bulayan saldırılarda en az 132 kişi hayatını kaybetmiş, 349 kişi de yaralanmıştı. Altı farklı noktada gerçekleşen saldırılar sonucu 7 terörist ölmüş, saldırıları IŞİD üstlenmişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 09:53
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35