banner39

Fransa'da Fillon'a unlu saldırı

Fransa'da merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon'a katıldığı bir toplantıda un atan iki kişi gözaltına alındı

Avrupa 06.04.2017, 23:57 07.04.2017, 00:08
Fransa'da Fillon'a unlu saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransa'da 23 Nisan'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi hazırlıkları için Strazburg kentine gelen merkez sağ Cumhuriyetçiler Partisi adayı François Fillon, partililere hitap edeceği Strazburg Sergiler Sarayı'nda saldırıya uğradı.

Yaklaşık 2 bin kişinin bulunduğu salonda sahneye çıkmak için partililerle tokalaşarak yürüyen Fillon'a kalabalık içinden un atıldı. Ellerinde un torbaları olan iki kişinin unu eski Başbakan ve çevresindekilerin yüzüne doğru atma anları kameralara yansıdı. Olaya kısa sürede müdahale eden güvenlik görevlileri saldırganları etkisiz hale getirerek, Fillon ve çevresindeki yöneticileri güvenli bölgeye aldı. Saldırıdan partinin bazı yöneticileri de etkilendi.

2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Salona partili gençler arasında kampanya kıyafetleriyle giren iki saldırgan gözaltına alındı.

Saldırı sonrası kıyafetlerini değiştirip tekrar sahneye çıkan Fillon, Fransa'da son dönemde yaygınlaşan "yerli malı kullanma" kampanyasına atıfta bulunarak, "Umuyorum attıkları un Fransa ürünüdür." diyerek saldırıyı geçiştirdi.

Fransa'da siyasilere un atma şeklinde yapılan protesto gösterisi son dönemde yaygınlaştı. Başbakanlıktan istifa ettikten sonra seçim kampanyası için geçen aralık ayında Strazburg'a gelen Manuel Valls da aynı şekilde unlu saldırıya uğramıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?