banner39

Fransa'da miras kalan hurdalara büyük ilgi

Fransa'da sahibinden şatoyla birlikte miras bırakılan hurda otomobiller, mirasçılarının yüzünü güldürdü. Sahibinden miras kalan hurda arabalar, düzenlenen müzayedede satıldı, mirasçılar zengin oldu

Avrupa 22.02.2015, 20:45 23.02.2015, 07:14
Fransa'da miras kalan hurdalara büyük ilgi

Sahibinden miras kalan hurda araçlar mirasçıları adeta paraya boğdu. Fransa'nın batısında yer alan Eşire adlı köyde bir şato sahibinden miras bırakıldı. Bir işadamı tarafından yaklaşık yarım yüzyıl önce bir müze oluşturmak için biriktirilen araçlar zaman içerisinde hurda haline geldi.

Sahibinden miras bırakılan şatonun mirasçıları önce ellerinde bir hazine olduğunun farkına varmasa da, daha sonra bu araçların kıymetinin farkına vardılar. Konu hakkında otomobil uzmanlarından görüş alan mirasçılar bu 'hazine'yi değerlendirmek için harekete geçti.

Sahibinden miras bırakılan bu araçlar uzunca bir süre gözlerden uzak kaldı ve çürümeye terk edildi. Ancak mirasçıların fark etmesinin ardından bu otomobilleruykudan uyandılar. Birbirinden değeli 59 klasik otomobil Fransa'nın başkenti Paris'deki otomobil fuarında ziyaret edenleri kendinden geçirdi. Koleksiyonerler ve otomobil meraklıları için bir rüya olarak niteleniyor.

Müzayede için Avusuturalya'dan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Rusya'dan bir ok otomobil meraklısı ön kayıt yaptırdı. Koleksiyonunun yüzyılın buluşu olup olmadığı halen tartışılıyor. Araçlar rekor fiyatlara alıcı buldu.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?