banner15

Fransa'da saldırı alarmı

Fransa Başbakanı Vals, bir haftada iki saldırı önlediklerini, alarmın en üst seviyede olduğunu söyledi

Fransa'da saldırı alarmı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransa Başbakanı Manuel Valls, ülkede terör saldırısı riskinin en üst düzeye çıktığını belirterek, bir haftada iki büyük saldırının engellendiğini bildirdi.

Valls, Europe 1 radyosuyla iTele televizyonunun ortak yayına konuk oldu.

Fransa'da terör saldırısı riskinin en yüksek seviyeye çıktığını belirten Valls, bu riskin ciddiyetini özellikle son günlerde daha net gördüklerini ifade etti.

Valls, "Polisimiz, jandarmamız, istihbarat servisimiz devamlı terör saldırısı engelliyor, terörle bağlantılı çeteleri çökertiyor. Terör saldırısı riski en yüksek seviyede, hedefte hepimiz varız. Daha bu hafta 2 büyük saldırı engellendi." dedi.

Framsız Başbakan ülkesinden giden yaklaşık 700 kişinin de halihazırda Suriye ve Irak'ta IŞİD saflarında savaştığını kaydetti.

Valls, bu 700 kişiden 275'inin kadın ve 18 yaş altı çocuklardan oluştuğuna dikkati çekerken, Fransa'da yaşayan 196 kişinin de bu grupların saflarında savaşırken öldürüldüğünü belirtti.

Ülkede, IŞİD'le bağlantılı bin 350 kişinin tespit edilerek hapse atıldığını aktaran Valls, bunlardan 293'ünün de örgütlerin doğrudan içinde yer aldığının tespit edildiğini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2016, 15:36
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35