banner39

Fransa'daki saldırı kameraya çekilmiş

Fransa'da son günlerde üst üste saldırı düzenleyen ve aynı kişi olduğu tahmin edilen kişinin saldırıları kameraya aldığı iddia edildi

Avrupa 20.03.2012, 16:10 20.03.2012, 16:10
Fransa'daki saldırı kameraya çekilmiş

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fransa İçişleri Bakanı Claude Gueant, Toulouse'da bir Yahudi okulu önünde üçü çocuk dört kişiyi öldüren saldırganın boynunda bir kamera olduğunu açıkladı.

Gueant, saldırganın kamera kullanmasının, Fransız polisine, bu kişinin tipolojisini çıkarmak için ipuçları vereceğini de belitti. Fransa'da güvenlik alarmı en üst düzeye çıkarılmış durumda.

Fransız polisi geçen hafta Kuzey Afrika kökenli Fransız askerlerine düzenlenen iki saldırıyı da aynı kişinin düzenlediğine inanıyor. Toulouse kentinde bir Yahudi okulu önünde düzenlenen saldırıda bir öğretmen ile iki oğlu ve dokuz yaşında bir çocuk öldürülmüştü.

Olay, son 10 gün içinde etnik ve dini azınlıkları hedef alan üçüncü saldırı.

Yetkililer, saldırılarda aynı silahın kullanıldığını söylüyor. Ancak, farklı etnik ve dini azınlıkları hedef alan saldırıların hangi saiklerle düzenlendiğini bilinmiyor.

Ülkenin aynı bölgesinde geçen hafta paraşütçü birliğinden Kuzey Afrika kökenli üç asker silahlı saldırıda öldürülmüşlerdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?