banner39

Fransa'dan Alman ürünlerine barikat

Fransa’da çiftçiler, ürün fiyatlarının düşmesi üzerine Almanya’dan tarım ürünlerinin gelmesine engel olmak Almanya sınırını dün gece barikatlar kurarak kapattı

Avrupa 27.07.2015, 14:19 27.07.2015, 14:45
Fransa'dan Alman ürünlerine barikat

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransa'nın Bas Rhin idari ilindeki çiftçi sendikaları federasyonu FDSEA ve Jeunes Agriculteurs (JA) sendikası tarafından ile Almanya arasındaki 6 yol bağlantısı Fransız çiftçiler tarafından traktörlerle kapatıldı. İspanya sınırında da otobanın kapatıldığı ve onlarca tırın durdurulduğu bildirildi.

Deutsche Welle'nin haberine göre yapılan eylem bugün öğleden sonraya kadar devam edecek. Barikatlarda binden fazla çiftçi nöbetleşe bekleyecek. Bas-Rhin FDSEA Başkanı Franck Sander sadece Almanya'dan tarım ürünü getiren tırların durdurulduğunu söyledi. Sander şimdiye kadar Almanya'dan tarım ürünü taşıyan yaklaşık on tırın geri dönmeye zorlandığını belirtti.

Fransız çiftçiler, düşük fiyatlar nedeniyle üretim maliyetini karşılayamamaktan şikayetçi. Yapılan açıklamalarda Doğu Avrupa'dan gelen işçiler nedeniyle Almanya'da işgücünün Fransa'dan ucuz olduğu, dolayısıyla maliyetin de düşük olduğu belirtiliyor.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?