banner39

Fransız Bakan'dan sert ABD eleştirisi

Bahreyn'de düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulunan Fransa Silahlı Kuvvetler Bakanı Florence Parly, ABD'nin Suriye'den askerlerini çekmesini eleştirirken İran'la görüşmeleri sürdüreceklerini duyurdu.

Avrupa 24.11.2019, 17:59
Fransız Bakan'dan sert ABD eleştirisi

Fransa Silahlı Kuvvetler Bakanı Florence Parly, bu yıl Bahreyn'de düzenlenen 15. Manama Diyalog Zirvesi'nde yaptığı konuşmada ABD'nin Ortadoğu'dan "kademeli olarak" geri çekilişinin endişe verici olduğunu belirterek, İran'ın "provokasyonlarına" yanıt verilmemesinin, tehlikeli olaylar zincirini başlattığını savundu.

Parly, "Gemilerin mayınlanma ile patlatılması cevapsız kaldığında, insansız hava aracı düşürüldü. Bu cevapsız kaldığında Aramco'ya ait büyük petrol tesisleri bombalandı. Bu ne zaman duracak?" diye konuştu.

ABD'nin geri çekilmesinin yavaş işleyen bir süreç olduğunu söyleyen Parly, "Eğilim bence oldukça açık ve bir sonraki seçimleri kimin kazanacağından bağımsız" diye ekledi.

"BİZE GÜVENEBİLİRSİNİZ"

Bunun yanı sıra ülkesinin İran'la görüşmeyi sürdüreceğini de belirten bakan, ABD'ye hitaben, "Müttefiklerimizin yanında olacağız. Bize güvenilirsiniz" diye konuştu.
Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?