banner39

Fransız basını: PKK'lıların kapıları şifreliydi

Fransız basını, dün gece öldürülen PKK'lıların bulunduğu binanın şifreli sistemle açılabildiğini yazarak suikastlerin "örgüt içi infaz" olabileceğine dikkat çekti.

Avrupa 10.01.2013, 14:18 10.01.2013, 16:35
Fransız basını: PKK'lıların kapıları şifreliydi

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Fransa'nın başkenti Paris'te dün gece yarısı meydana gelen suikastlerle ilgili olarak çeşitli yorumlar yapılıyor. Fransız basını ise olayın farklı bir boyutuna dikkatleri çekiyor. Ülkenin önde gelen gazetlerinden La Repubblica gazetesi binanın şifreli olduğunu ve örgüt mensupları hariç kimsenin bunu açamayacağına dikkat çekti.

La Repubblica, şimdiye kadar elde edilen bilgiler ışığında Paris polisinin, olayın bir örgüt içi hesaplaşma olduğunun güçlü bir ihtimal olduğu yönünde bilgi aktardığını vurguladı.

Suikastın, Türkiye'nin İmralı'yla başlattığı barış görüşmelerinin akabinde gerçekleştiğine dikkat çeken gazete, başlarından vurulan Sakine Cansız ile Leyla Söylemez'in, öğleden sonra Fidan Doğan'la buluşmak üzere suikastın gerçekleştiği binanın birinci katına gittiklerini aktararak, "Yani, sadece girilen bir şifreyle ve dahili telefon sistemiyle erişilebilen kataö diye not düştü. Gazete bu nedenle, öldürülen kadınların, suikastçılarına kapıyı açmış olma ihtimalinin güçlendiğine dikkat çekti. Haberde ayrıca, binanın girişinde, Gare du Nord'da bulunan Kürdistan Enformasyon Bürosu'na ait herhangi bir tabela da bulunmadığı da ifade edildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?