banner39

Fransız Devlet Radyosu'ndan skandal!

Fransa'da devlet radyosu RFI, birçok tanınmış kişinin ölüm ilanlarını hayatta oldukları halde yanlışlıkla yayınladıktan sonra özür diledi.

Avrupa 18.11.2020, 23:38 18.11.2020, 23:41
Fransız Devlet Radyosu'ndan skandal!

Pele, Clint Eastwood ve Kraliçe II. Elizabeth gibi kişilerin ölüm ilanları, pazartesi günü Radio France Internationale'in (RFI) web sitesinde yayımlandı.

RFI yaptığı açıklamada, "teknik bir sorunun" hatalı yayınlara yol açtığını açıkladı. Teknik ekibin yanlışlığı düzeltmek için harekete geçtiğini duyuran yetkililer, hatanın nedeni ve sorumluları belirlemek için de soruşturma başlattığını duyurdu.

Web sitesinde yayınlanan diğer ölüm ilanlarının arasında aktris Brigitte Bardot, İran Dini Lideri Ali Hamaney ve eski ABD Başkanı Jimmy Carter da yer aldı.

Televizyon ve radyo yayıncıları normalde herhangi bir ölüm haberinde hızlı hareket edebilmek için ilan haberlerini önceden hazırlayarak stokta bekletebiliyor.

RFI, bu taslak ölüm ilanlarının "yaklaşık yüz" tanesinin yanlışlıkla kendi web sitelerine Google, Yahoo ve MSN gibi ortak sitelere pazartesi sabahı yüklendiğini açıkladı.

Yetkililer, teknik sorunun, web sitesini farklı bir içeriğin yayın sistemine taşındığı sırada ortaya çıktığını belirtti.

Kaynak: EURONEWS

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?