Fransız Le Pen: Çipras'ın yerinde olsam, Avrodan çıkarım

Fransız ırkçı Marine Le Pen, 'Yunan Başbakan Çipras'ın yerinde olsam Avro Grubundan hemen çıkardım.' dedi ve AB'nin Yunanistan'ı köleleştirdiğini öne sürdü.

Fransız Le Pen: Çipras'ın yerinde olsam, Avrodan çıkarım

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Irkçı parti 'Front National'in Genel Başkanı Marine Le Pen, bir basın toplantısında, Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras'ın yerinde olsa, derhal Avro Grubundan çıkacağını söyledi. Haber ajansı AFP'nin bildirdiğine göre Le Pen, AB'nin Yunan halkının özgürlüğünü gasbettiğini ve şimdi de 'mezbahaneye' doğru götürdüğünü belirtti. Le Pen, AB içinde bir ülkenin ve Çipras'ın köleleştirildiğini, kararın teslim olmaktan daha da kötü olduğunu vurguladı.

Avro'nun işlemediğini ve Yunanistan'ı ekonomik çöküntüye, işsizliğin artmasına, yoksulluğa, mülk ve özgürlüklerin kaybedilmesine sürüklediğini ifade eden Le Pen, AB'nin yüksek düzeydeki yetkililerinin ise Avro'nun başarısızlığını görmeye güçlerinin yetmediğini, zira bu durumda başarısızlığın onların şahsi başarısızlığı olduğunu itiraf etmek zorunda kalacaklarını kaydetti.

Le Pen, Fransa Devlet Başkanı François Hollande'ı da sert bir dille eleştirdi. Hollande'ın Yunanistan'ı kurtarma operasyonunun Fransa için ağrısız olacağını söylediğini belirten Le Pen, 'Şu anda Yunanistan'a borç verebilecek durumda mıyız?' sorusunu yöneltti. Fransa'nın kendisinin zaten 2 trilyon Avro borcu bulunduğunu bildiren Le Pen, Fransız vergi gelirlerinden Yunanistan'a aktarılması planlanan 16 milyar Avronun hiçbir sonuç getirmeyeceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2015, 11:31
banner53
YORUM EKLE

banner39