Fransız Sol Cephe'den Müslümanlara destek

Fransa'daki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Sol Cephe adayı Melenchon, artan ırkçı yaklaşımlara karşı Müslümanlar'ın oylarını kazanmaya çalıştı

Fransız Sol Cephe'den Müslümanlara destek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fransa'da son dönemlerde artan ırkçı yaklaşımlara karşı Sol Cephe'nin adayı biraz da olsa Müslümanların gönlünü alan bir tavır sergiledi.

Fransa'daki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sol Cephe'den aday olan Avrupa Parlamentosu Milletvekili "Jean-Luc Mélenchon, önceki gün Fransa Devlet Demiryolları çalışanları önünde yaptığı konuşmada, Ulusal Cephe'nin "intikamından Müslümanları korumak" istediğini söyledi.

Melenchon, Marine Le Pen'in ortaya koyduğu "nefrete karşı siper olma" çağrısında bulundu.

“Her zaman olduğu gibi Madam Le Pen, toplum ve terbiye duygusundan tamamen yoksun olduğunu göstermiştir” diye konuşan Melenchon, "bistro tezgâhında analiz ve araştırma” yapmaya girişilmemesi gerektiğini belirtti.

200 demiryolu işçisi önünde uzun bir konuşma yap Melenchon şunları söyledi: "Nefret tohumları ekmeyin (...) biz nefreti körükleyenlerin intikamından Müslümanları korumalıyız ve İslam ile böyle bir delilik (Toulouse’daki cinayetler) arasında herhangi bir bağlantı kurulamaz. Biz, nefrete karşı siperiz"

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2012, 17:13
banner53
YORUM EKLE

banner39