banner15

Fransız vekillerden Yunanistan'a destek çağrısı

Fransa'da bazı milletvekilelri Hollande'a bir mektup yazarak Yunanşstan'a destek olmasını istedi

Fransız vekillerden Yunanistan'a destek çağrısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransız milletvekillerir Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'a Yunanistan'ın yalnızlaştırılmaması çağrısında bulundu. 

Fransız Komünist Partisi'nin (PCF) internet sitesinde yer alan ve milletvekillerinin imzasını taşıyan mektupta Hollande'a, "Fransa Yunanistan'daki mevcut ekonomik durum söz konusuyken, kuralların uysal bir hatırlatıcısı konumunda olamaz. Sizden Yunanistan ve Avro Bölgesi ülkeleri arasındaki müzakerelerdeki tıkanıklığın giderilmesi yönünde bir girişim bekliyoruz" ifadelerine yer verildi.

Yunanistan'ı küçük düşüren ve yalnızlaştıran bir yaklaşımın Avrupa'nın geleceğini ipotek altına alınacağının vurgulandığı mektupta, Yunan halkının kemer sıkma politikalarının reddedilmesinin Avrupa'da müşterek beklentiler arasında olduğu belirtildi.

Mektupta ayrıca reform talepleriyle Yunanistan'a yönelik yürütülen "finansal şantaj"a acilen son verilmesi talebi dile getirildi.

Hollande'a sunulan mektupta iktidardaki Sosyalist Parti milletvekilleri Pouria Amirshahi, Fanelie Carrey-Conte ve Barbara Romagnan'ın da imzası bulunuyor.

Slovakya'nın başkenti Bratislava'da önceki gün düzenlenen Visegrad Zirvesi'nde konuşan Hollande, Yunanistan'ın borçlarını geri ödeme planıyla ilgili toplanacak AB Zirvesi'nde uzlaşma çıkması konusunda her türlü çabanın sarf edilmesi gerektiğini söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2015, 10:14
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35