banner15

Fransızlar artık Sarkozy'yi istemiyor

Fransa'da yapılan bir ankete göre halkın üçte ikisi Sarkozy'nin siyasete geri dönmesini istemiyor.

Fransızlar artık Sarkozy'yi istemiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fransa halkının çoğunluğu, rüşvet vermek zannıyla gözaltına alınarak hakkında soruşturma başlatılan eski Devlet Başkanı Nicolas Sarkozy'nin bir daha siyasete geri dönmesini istemiyor. Fransız televizyon kanalı BFMTV tarafından kamuoyuna duyurulan ve CSA isimli araştırma kurumu tarafından yapılan ankette, kendisine soru yöneltilenlerden yüzde 65'i, 59 yaşındaki Sarkozy'nin politikaya dönmemesi gerektiğini belirtti. Sarkozy'nin partisi UMP seçmenlerinin ise yüzde 72'si ise yeniden siyasete başlamasını istiyor.

Anket Çarşamba akşamı Sarkozy ile yapılan bir televizyon mülakatından daha önce yapıldı. Sarkozy'nin hakkında yapılan bütün suçlamaları geri çevirdiği röportajı milyonlarca kişinin seyrettiği ve bundan etkilenerek fikirlerini değiştirmiş olabilecekleri bildirildi.

Tüm suçlamaların çok garip olduğunu belirten Sarkozy, siyasete geri dönüp dönmeyeceğine Ağustos ayı sonu ya da Eylül ayı başında karar vereceğini söyledi. Sarkozy'nin partisi UMP'nin Genel Başkanlığına aday olabileceği tahmin ediliyor. Genel Başkanlık görevi Sarkozy'nin 2017'de yapılacak başkanlık seçimlerine sıçrama tahtası olarak görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2014, 11:42
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48