banner15

Fransızlar Sarkozy'i istemiyor

Gelecek yıl düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Fransız halkının nabzı yoklanmaya başlandı. Bir araştırma sonucuna göre, 10 Fransız'dan 8'i Sarkozy'nin aday olmasını istemiyor...

Fransızlar Sarkozy'i istemiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransız televizyon kanalı iTELE’nin anketine göre, Fransız seçmenin yüzde 78’inin Sarkozy’nin yeniden aday olmasını istemediğini ortaya çıkardı.

Ankete göre, 2017’deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine aday olan Nicolas Sarkozy’nin adaylığını sadece Fransız seçmenin yüzde 21’i destekliyor.

Öte yandan sağ seçmenin yüzde 60’ı Sarkozy’yi aday olarak görmek istemezken, Sarkozy’nin kendi kurduğu parti Les Républicaines (Cumhuriyetçiler) üyelerinin ise yüzde 50’si Sarkozy’nin tekrar adaylığına sıcak bakmıyor.

SARKOZY OLURSA NE OLURDU?

“Mevcut sorunları (protesto, grev vb.) çözmek konusunda Sarkozy olsaydı ne olurdu ?” sorusuna ankete katılanların yüzde 59’u hiç bir şey değişmezdi derken, yüzde 15’i daha da kötü olurdu cevabı verdi.

Bu anket 26-27 Mayıs tarihleri arasında 18 yaşından büyük 1018 kişiyle internet üzerinden gerçekleştirildi. Quota yöntemiyle yapılan araştırmanın hata payı yüzde 3 civarında.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2016, 14:04
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48