banner39

G-20 liderlerinden ortak mutabakat

G-20 ülkelerinin finans liderleri, ulusal borç seviyelerinin düşürülmesi için sert hedefler koyulmasına ihtiyaç olmadığı yönünde mutabakata varıldı.

Avrupa 20.04.2013, 01:37 20.04.2013, 01:37
G-20 liderlerinden ortak mutabakat

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD'nin başkenti Washington'daki IMF-Dünya Bankası Yıllık Bahar Toplantıları kapsamında G-20 Ekonomi Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları toplantısı yapıldı.

Türkiye'yi Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın temsil ettiği toplantıda, G-20 ülkelerinin finans liderleri, ulusal borç seviyelerinin düşürülmesi için sert hedefler koyulmasına ihtiyaç olmadığı yönünde mutabakata vardı. Toplantıda, Japonya'daki gibi büyük kapsamlı parasal teşvik gayretlerinin olası olumsuz etkilerine karşı dikkatli olunması kararlaştırıldı.

G-20 Dönem Başkanı Rusya Ekonomi Bakanı Anton Siluanov, düzenlenen basın toplantısında,G-20 ülkeleri olarak, genel borç azaltımını spesifik figürlerden daha önemli bulduklarını belirterek, "Bunun, ulusal ekonomilerin spesifik durumlarına bağlı olarak düzenlenebilir yumuşak parametreler, bir tür stratejik hedef ve amaçlar olduğuna karar kıldık" dedi.

 

banner53
Yorumlar (0)
15
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?