banner39

Göçmenler denize atladı: Üç ölü, 14 kayıp

Yunanistan'ın Girit Adası'nda yolcu gemisinde bulunan Bangladeşli kaçak göçmenler, ülkelerine iade edilecekleri korkusuyla denize atladı

Avrupa 06.03.2011, 13:42 06.03.2011, 19:19
Göçmenler denize atladı: Üç ölü, 14 kayıp

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yunan Zougla internet sitesinde yer alan habere göre, Libya'dan yola çıkan ve Suda limanına demirleyen Kıbrıs bandıralı ''Ionian King'' adlı 1288 yolculu gemide bulunan 49 göçmen, liman polisini görünce denize atladı.

Haberde, göçmenlerin ülkelerine iade edilmekten korktuğu için atladığı ya da denize atıldığı olasılıkları üzerinde durulduğu kaydedildi.

Denize düşen göçmenlerden üçünün öldüğü, 14'ünün kayıp olduğu, denizden çıkarılanların ise hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Sahil güvenlik botları, özel tekneler ve ''Süper Puma'' tipi bir helikopterin katıldığı arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Bazı göçmenlerin karaya çıkmış olması ihtimaline karşı Yunan polisinin de kıyıda araştırmalar yaptığı belirtildi.

Yorumlar (1)
talip emin 12 yıl önce
bu yeni dünya düzeninin, kestirme birleşmiş milletlere bağlı tüm devletlerin müştereken işlediği cinayettir. müslümanların katlinde katliamları örtbas etmede mahir birleşmiş milletlerin milenyum kalkınma hedefi yoksulluğun yok edilmesiydi. ama yoksulların yok edilmesi olarak değiştirilmiş galiba
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?