Gurbetçi çocuk Almanya karate şampiyonu oldu

Almanya'da yaşayan Samsunlu ailenin on yaşındaki oğlu Burak Can Yavuz Almanya Gençler ve Yıldızlar Karate Şampiyonası'nda altın madalya alarak Almanya şampiyonu oldu

Gurbetçi çocuk Almanya karate şampiyonu oldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya'nın Bochum kentinde yapılan Almanya Gençler ve Yıldızlar Karate Şampiyonası'nda, Karate Zentrum Pforzheim Takımı'nı 10 yaş grubunda temsil eden Burak Can Yavuz, yıldızlar kategorisinde altın madalya kazanarak Almanya şampiyonu oldu.

Şampiyonada üç rakibine de hiç puan vermeyerek şampiyon olan Burak Can Yavuz, DHA'ya yaptığı açıklamada antrenörlerine ve kendisine büyük destek veren ailesine teşekkür ederken, baba Şeref Yavuz da, oğlunun Bochum'da çok başarılı karşılaşmalar çıkardığını ifade ederek, "Bundan sonraki hedefi Almanya Milli Takımı'na seçilerek Avrupa ve Dünya şampiyonalarında mücadele etmek. Türkiye Erkek Yıldızlar Karate Milli Takımı'ndan da teklif gelirse seve seve kabul edeceğiz. Burak Can'ın okulda ve karatedeki başarısıyla gurur duyuyorum" dedi.

Almanya'da doğup büyüyen Burak Can Yavuz, Samsun'un Terme ilçesinden Almanya'ya yerleşen gurbetçi bir ailenin en büyük çocuğu.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2015, 20:36
banner53
YORUM EKLE

banner39