banner15

Hamas, intifada için birlik istedi

Gazze’de bir araya gelen Hamas ve Fetih hareketleri de intifadanın desteklenmesi ve sahiplenilmesini istedi

Hamas, intifada için birlik istedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, intifadayı arzulanan noktaya getirmek için ortak bir ulusal liderliğin kurulmasını istedi.

Filistin Enformasyon Merkezi tarafından bildirilen haberde, Kudüs Televizyonu'na demeç veren Hamas lideri Meşal, intifadanın hedeflerinde Filistinli grupların, güçlerin ve şahsiyetlerin uzlaşması gerektiğini belirterek, aynı şekilde intifadayı başarısız kılmaya çalışan çabaları ve planları başarısız kılma yolları ve yönetmeleri üzerinde de uzlaşmaları gerektiğini söyledi.

Meşal yapığı açıklamanın devamında, intifadanın temel amacının işgalden ve yerleşimcilerden kurtulmanın yanında Mescidi Aksa’yı bölmenin de önüne geçmek olduğunu hatırlattı.

Kendilerinin intifadanın taktik ve stratejisinde uzlaşmak için çalıştıklarını söyleyen Meşal, etkin bir şekilde amaçlarına ulaşmak için aynı yolda yürüdüklerini ve aynı stratejiyi takip ettiklerini hatırlattı.

Bugün Gazze’de bir araya gelen Hamas ve Fetih hareketleri de intifadanın desteklenmesi ve sahiplenilmesi konusunda uzlaşmış ve ortak açıklama yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 19:38
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35