Hamburg'taki OHAL'in bilançosu: 3 sopa 1 kova!

Hamburg'ta yaklaşık bin polis kontrolünde yapılan kontrolde bir cop, iki sopa, bir adet plastik kova ve birkaç da şal ele geçirildi

Hamburg'taki OHAL'in bilançosu: 3 sopa 1 kova!

Mucahid Yıldız/ Dünya Bülteni- Almanya

Almanya'nın kuzeyindeki Hamburg şehrinde solcu grupların 'Rote Flora' adı altında kullandıkları binayı geri vermemek için yaptıkları gösterilerde olaylar çıkması sonucu polis tarafından Ocak ayı başında olağanüstü hal ilan edilmişti. Tehlikeli bölgeler olarak belirlenen bazı semtlerde polis yoldan geçenleri somut bir gerekçe olmadan on gün boyunca kontrol etti.

Hamburg'taki solcular tarafından kamuoyuna duyurulan bir polis raporuna göre yapılan yaklaşık bin kadar aramada polis, 19 adet havai fişek, bir cop, iki sopa, biber gazı, hayvanlardan korunmak için bir spray ve bir el çakısı ele geçirdi.

Polis kontrollerinde yukarıdakilere ilaveten maske olarak kullanılan bir adet ABC kimyasal silahlardan korunma maskesi ile Ocak ayında soğuk nedeniyle zaten herkesin boynuna sardığı çok sayıda şal ele geçirildi. Polisin tehlikeli görüp el koyduğu eşyalar arasında bir adet yan kesici, tel, yapıştırıcı bant, duvar kağıdı ilacı ve iki adet boya sprayi de bulunuyor.

Tehlikeli bölgelerde yapılan aramalarda insanların yanlarında bulunan plastik torbalara, kovalara ve bir de çadıra da el konuldu. Tuvalet temizlemekte kullanılan çok sayıda fırçanın da polis tarafından alındığı bildirildi. Olağanüstü hali protesto eden kalabalık bir grup, polisi eleştirmek için ellerinde temizlik fırçalarıyla yürümüşlerdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2014, 18:06
banner53
YORUM EKLE

banner39