Hannover'de 'uzun buluşma geceleri' iftar programı

Almanya'nın Hannover şehrinde yaşayan Müslümanlar, Ramazan'da diğer din temsilcilerinin de katılacağı iftar programı 'uzun buluşma geceleri' düzenlediler

Avrupa 19.07.2013, 17:42 19.07.2013, 17:42
Hannover'de 'uzun buluşma geceleri' iftar programı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Hannover şehrinde İslami kuruluşlar ve 'Dinler Konseyi' ortaklaşa Ramazan programları düzenlediler. Şehirdeki tüm camilerde her akşam bir başka aile iftar yemeği hazırlıyor ve iftara isteyen herkes katılabiliyor. Bunun dışında Georgplatz isimli meydanda kurulan çadırlarda, değişik din ve görüşteki insanları biraraya getirmek amacıyla 25 ve 26 Temmuz tarihlerinde iftarla birlikte 'uzun buluşma geceleri' isimli Ramazan programları düzenlendi.

Programlar Dr. Buhman Vakfının öncülüğünde 'Dinler Konseyi' ve şehirdeki birçok cami derneklerinin katılımıyla gerçekleşecek. Ayrıca 'Uyum Danışma Konseyi Mitte' de programları teşvik ediyor.

25 Temmuz Perşembe günü yapılacak programın açılışında Dr. Buhman Vakfı adına Martin Tenge bir selamlama konuşması yapacak. Akşam namazının ardından İslam hakkında kısa bir bilgi verildikten sonra iftar yemeği yenilecek. Çadırlardan birinde İslami eserlerin tanıtıldığı bir sergi düzenlenecek. 26 Temmuz Cuma günü ise iftar öncesinde bir panel düzenlenerek farklı dinlerde 'sevgi, şefkat ve adalet' konuları tartışılacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?