Hasan Ruhani, Papa ile görüşecek

İran'a uygulanan yaptırımların kaldırılmasının ardından Hasan Ruhani Avrupa ziyaretlerinin ilkini Roma'ya gerçekleştirecek. Ruhani'nin ziyaret sırasında Papa'yla da görüşeceği ifade ediliyor.

Hasan Ruhani, Papa ile görüşecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İran İslam Cumhuriyeti Devlet Başkanı Hassan Ruhani, yaptırımların kaldırılmasından sonra ilk Avrupa ziyaretini Roma'ya gerçekleştirecek.

Reuters’a konuşan diplomatik kaynaklar göre Ruhani, 25 Ocak’ta İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, İtalya Başbakanı Matteo Renzi ve İtalyan iş adamlarıyla; 26 Ocak’ta ise Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis’le bir araya gelecek.

Ruhani’nin Avrupa gezisinin ikinci durağı Fransa’ya 27 Ocak’ta gideceğini belirten kaynak, bu ziyaretin kaç gün süreceğine ilişkin bilgi vermedi. Öte yandan Sputnik’e bilgi veren Fransız kaynaklar, Ruhani’nin 28 Ocak’ta Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius ile görüşeceğini belirtti.

İran Cumhurbaşkanı Ruhani’nin kasım ayı içinde Fransa’ya gideceğini açıklanmış, ancak Paris’te 130 kişinin hayatını kaybettiği saldırıların ardından bu ziyaret iptal edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 11:13
banner53
YORUM EKLE

banner39