banner15

Hollanda'nın konsolosluğuna bomba ihbarı asılsız çıktı

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu'nun, Aksaray'da ikamet eden bir şahsın yaptığı asılsız ihbar üzerine geçici kapatıldığı ortaya çıktı

Hollanda'nın konsolosluğuna bomba ihbarı asılsız çıktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hollanda’nın İstanbul Başkonsolosluğu'nun, Aksaray'da ikamet eden Kamil K. (41) isimli kişinin, akrabalarıyla yaşadığı husumet nedeniyle Belçika Konsolosluğu'na yaptığı asılsız ihbar üzerine geçici kapatıldığı bildirildi.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, yapılan çalışmalar neticesinde, Aksaray'da ikamet eden Kamil K'nın, Belçika Konsolosluğu'nu arayarak Hollanda'nın İstanbul Başkonsolosluğu'na saldırı yapılacağı ihbarında bulunduğu belirlendi.

İncelemede, olayın terörle ilgisinin olmadığı, zanlının, aile içi bir husumeti bulunduğu akrabalarının ismini vererek, söz konusu kişilerin başkonsolosluğa saldıracağı yönünde asılsız ihbarda bulunduğu tespit edildi. Hollanda'nın da bu ihbar karşısında konsolosluğunu geçici kapatma kararı aldığı öğrenildi.

Zanlının, ifadesinde ihbarı kendisinin yaptığını kabul ettiği, yaklaşık 5 yıl görüşmediği akrabalarının aşırı para kazanmasından şüphelenmesinden dolayı bu ihbarı yaptığını söylediği belirtildi.

Yapılan çalışma sonucunda Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu'na yönelik hiçbir tehdidin bulunmadığı ve bunun da ilgili makamlara iletildiği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 11:55
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48