banner15

Hristiyan Terörü'nün Papa'daki karşılığı: Anlamsız şiddet eylemleri

Katoliklerin ruhani lideri Papa, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki iki camiye düzenlenen terör saldırılarıyla ilgili "anlamsız şiddet eylemleri" ifadesini kullandı.

Hristiyan Terörü'nün Papa'daki karşılığı: Anlamsız şiddet eylemleri

Papa Franciscus, 49 kişinin hayatını kaybettiği ve 40 kişinin yaralandığı terör saldırısında yaşamını yitirenler için taziye mesajı yayınladı.

Mesajda, Papa Franciscus'un Christchurch'teki iki camide yaşanan "anlamsız şiddet eylemlerinin" neden olduğu yaralanma ve can kayıplarından dolayı büyük üzüntü duyduğu, tüm Yeni Zelanda halkı ve özellikle Müslüman toplumu ile dayanışma içinde olduğu ifade edildi.

Papa Franciscus'un daha önce ABD, Somali, Filipinler, Mısır ve Belçika gibi ülkelerde gerçekleştirilen ve sivillerin hayatlarını kaybettiği saldırılar için "terör saldırısı" ifadelerini kullanırken, Yeni Zelanda'daki camilere yönelik saldırılara "anlamsız şiddet eylemleri" demesi dikkati çekti.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 15:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Eroglu
Hasan Eroglu - 1 hafta Önce

Kendilerini medeni gören ABD, AB ve İngiltere kendi Haçlı Terör örgütlerinin işlediği eylemlerini görmezden gelmek itibarsızlaştırmaya çalışmak bunların kanında vardır

Zehra islam
Zehra islam - 7 gün Önce

Uyuyor biz müslümanlar bile çok duyarlı değiliz Allah kahhar ismiyle muamele etsin inşaAllah bütün islam düşmanlarına amin

banner39

banner36

banner37

banner35