banner15

Hükümet isyanları masaya yatıracak

İngiltere, önceki hafta yaşanan sokak isyanlarının faillerini arıyor. İngiliz hükümeti ise kundaklama ve yağmalama olaylarının ardından hükümet politikalarını gözden geçirmekte kararlı.

Hükümet isyanları masaya yatıracak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İngiltere'deki sokak isyanlarının yeni video kayıtları yayınlanıyor.

Son olarak basına verilen bir kayıtta, bir dükkanı yağmalayan çete üyelerine polisin müdahale ettiği, kaçışan çete üyelerinin ise araçlarını polisin üzerine sürdüğü görülüyor.

Polis elindeki buna benzer yüzlerce kayıttan yola çıkarak olayın faillerini arıyor.

İngiltere Başbakanı David Cameron, kundaklama ve yağmalama olaylarının ardından hükümetin politikalarını gözden geçireceklerini açıkladı.

Bir polis merkezini ziyaret eden Cameron, isyanda zarar görenlere gönderilen bağışların toplandığı bir merkezde de yetkililerle görüştü.

"Bu eşkıyalar ne bizi ne de gençliğimizi temsil ediyor" diyen Cameron'a göre isyanların ırkla ya da yoksullukla ilgilisi yok.

Yaşananların davranış bozukluğu olduğunu belirten İngiltere Başbakanı bu sorunla baş etmek için de ellerinden geleni yapmakta kararlı.

Bu amaçla hükümet yetkilileri gelecek haftalarda İngiliz toplumundaki bozuklukları onarmak için yapılması gerekenleri gözden geçirecek. Eğitim ve sağlık sistemi, aile yapısı ve uyuşturucu bağımlılığı gibi konular masaya yatırılacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2011, 17:40
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35