banner15

İbrahimi, BMGK daimi üyeleri ile görüşecek

BM ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi İbrahimi, Cenevre-2 Konferansı hazırlıkları kapsamında yarın BM Güvenlik Konseyi daimi üyesi devletlerin yetkilileriyle bir araya gelecek.

İbrahimi, BMGK daimi üyeleri ile görüşecek

Birleşmiş Milletler (BM) ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi El-Ahdar el-İbrahimi, Cenevre-2 Konferansı hazırlıkları kapsamında BM Güvenlik Konseyi daimi üyesi devletlerin yetkilileriyle yarın bir araya gelecek.

BM Cenevre Ofisi'nde gerçekleşecek toplantının sabahki bölümünde İbrahimi, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcıları Mikhail Bogdanov ve Gennady Gatilov ile ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşlerden Sorumlu Müsteşarı Wendy Sherman'la görüşecek.

İbrahimi öğleden sonra ise diğer BM Güvenlik Konseyi daimi üyeleri İngiltere, Çin ve Fransa yetkilileriyle toplantı yapacak. Basına kapalı gerçekleşecek görüşmelerden sonra herhangi bir açıklama olup olmayacağı ise henüz belli değil.

Görüşmelerde, Cenevre-2 Konferansı'nın tarihi ve katılımcılarının ele alınması beklenirken, Suriye muhalefetinden ise "Esed'siz bir geçiş süreci garantisi kendilerine verilmezse toplantıya katılmama" konusunda görüşler dile getiriliyor.

İbrahimi, hazırlıklar kapsamında geçen hafta Türkiye, Suriye ve bölge ülkelerini ziyaret etmiş, temaslarda bulunmuştu.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2013, 18:58
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48