banner15

İftar çadırı Amsterdam'da kuruldu

Amsterdam'ın Osdorp semtinde kurulan ve iki gün açık kalan çadırda, yaklaşık 10 bin kişinin iftar yaptığı belirtildi.

İftar çadırı Amsterdam'da kuruldu

Dünya Bülteni/Haber Merkezi 

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da Türklere ait bazı dernekler ve camilerin ortak girişimiyle iftar çadırı kuruldu.

Amsterdam'ın Osdorp semtinde kurulan ve iki gün açık kalan çadırda, yaklaşık 10 bin kişinin iftar yaptığı belirtildi.

İftar çadırını ziyaret eden Osdorp Belediye Başkan Yardımcısı Jesse Bos, semtlerinde ikamet eden Müslümanlarla ortak programda buluşmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi. Organizasyonu gerçekleştirenleri tebrik eden Bos, önümüzdeki yıl iki çadır kurulması önerisinde bulundu.

Ramazanın karşılıklı saygı ve hoşgörü ayı olduğunu belirten Bos, ''Kardeşlik ve dayanışmanın olduğu bir zaman dilimidir ramazan. Osdorp Belediyesi olarak bu tür etkinliklere destek olmaya hazırız'' dedi.

Programa katılan Rotterdam Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi İsmail Hilmi Bilgi ise kardeşlik ruhunun ön plana çıktığı bu ayda böyle anlamlı bir organizasyonu gerçekleştirenleri tebrik ettiğini ifade etti.

Hollandalı dostlarıyla birlikte iftarda buluşmanın mutluluğunu yaşadığını kaydeden Bilgi, ''Hollandalıların bu iftarımızda olması hem onlar açısından hem bizim açımızdan son derece önemli. Sevginin, barışın ve kardeşliğin gerçekleşebilmesi için, sıkıntıların aşılabilmesi için birbirimizi daha iyi tanımaya ihtiyacımız var. Ramazan bunun için bir fırsattır'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2011, 09:42
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35