banner39

İngiliz görevli Erdoğan'ı kızdırdı

Başbakan Erdoğan, İngiltere'de VIP'ten ayrılmasını engellemek isteyen İngiliz görevliye 'Sen ne terbiyesiz bir adamsın' dedi

Avrupa 29.07.2012, 16:07 29.07.2012, 16:07
İngiliz görevli Erdoğan'ı kızdırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, Londra'da kendisini engellemeye çalışan görevliye 'Sen ne terbiyesiz bir adamsın' diye fırça attı.

Basketbol Milli Takımımız'ın Angola'yı 72-50 yenmesiyle büyük bir mutluluk yaşayan Başbakan'ın İngiliz güvenlik görevlilerinin tutumu yüzünden keyfi kaçtı.

Eşi Emine Hanım'la birlikte soyunma odasına inip sporcularımızı tebrik eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, medya mensuplarının da yanına gitmek istedi. Bu sırada İngilizler, protokol kurallarını çiğneyip, büyük bir terbiyesizlik yaptı. Organizasyon komitesinin görevlileri, Başbakan Erdoğan'ın VIP alanından çıkmasına izin vermek istemedi. Başbakanlık görevlileri ve korumalarıyla yaşanan tartışma, Başbakan'ı da kızdırdı.

Kendisine engel olmak isteyen görevliye önce 'sert bir bakış atan' Erdoğan, kendini daha fazla tutamayarak, 'Sen ne terbiyesiz bir adamsın' diye fırça attı. Gazeteci Deniz Gökçe'nin, 'Sayın Başbakanım biz gelemiyoruz, siz buraya gelebilir misiniz?' çağrısına, 'Baksana beni de bırakmıyorlar' diyen Başbakan Erdoğan, Türk yetkililerinin girişimleri sonucu medyanın yanına gelebildi.

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü