banner39

banner35

İngiliz halkı yeniden referandum istiyor

AB'den ayrılalı bir yıl oldu ama İngiltere Beexit'le ortaya çıkan sorunlarını çözebilmiş değil. İngiliz Independent gazetesinde yer alan anket sonuçlarına göre İngilizlerin yarıdan fazlası Brexit'ten memnun değil.

Avrupa 01.01.2022, 23:33
İngiliz halkı yeniden referandum istiyor

İngiltere, Avrupa Birliği'nden ayrılalı bir yıl oldu ancak İngilizler bu durumdan memnun değil. İngiliz Independent gazetesinde yer alan anket sonuçlarına göre, İngilzler Brexit'in İngiltere'ye zarar verdiği görüşünü savunuyor.

Brexit'in üzerinden bir yıl geçti ancak Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılmanın sonuçları İngilizleri hayal kırıklığına uğrattı.

AB'den referandumla ayrılan İngiltere'de son anket sonuçları dikkati çekti. Ankete katılanların yarıdan fazlası Brexit'in İngiltere'nin durumunu iyileştirmediği görüşünde.

Anketin detayları Independent gazetesinde yer aldı.

Yeniden referandum isteniyor

Katılımcıların yüzde 57'si Başbakan Boris Johnson'ın referandum kampanyası sırasında gerçekleri değil yalan söylediğini ifade ederken, yüzde 59'una göre, Brexit, İngiltere'nin Avrupalı ​​komşularıyla ilişkilerine zarar verdi.

Katılımcıların yarısından fazlası da Brexit'in bir dizi mal ve hizmete erişimi zorlaştırdığını düşünüyor.

Ankete katılanların yüzde 51'i yeniden referandum düzenlenmesini isterken, bu kişiler referandumda AB'ye katılma yönünde oy kullanacaklarını da söylüyor.

Sonuçlara göre, özellikle genç İngiliz seçmenler Avrupa Birliği'ne yeniden üyelik için eskilerden çok daha hevesli. 

Kaynak: TRT Haber

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?