banner15

İngiliz istihbaratı: Rusya güvenliğimizi tehdit ediyor

İngiltere MI6 dış istihbarat servisi başkanı Alex Younger, Rusya'nın Suriye'de izlediği politika ile İngiltere'nin güvenliğini tehdit ettiğini açıkladı.

İngiliz istihbaratı: Rusya güvenliğimizi tehdit ediyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere MI6 dış istihbarat servisi başkanı Alex Younger, Rusya'nın Suriye'de izlediği politika ile İngiltere'nin güvenliğini tehdit ettiğini açıkladı. Younger, "Rusya, Esed rejimiyle birlikte Suriye'de yaptıklarını değiştirmezse trajik ve tehlikeli sonuçları olmaya devam edecektir" dedi.

İngiltere MI6 dış istihbarat servisinin başkanı Alex Younger, Rusya'nın Suriye'deki eylemlerinin trajik sonuçlarının olduğunu ve İngiltere'nin güvenliğini riske attığını söyledi.

Younger yaptığı açıklamada, Moskova yönetiminin Ortadoğu politikasını eleştirerek, "Halep'te yaşananlar yürekler acısı. Rusya'nın, Esed rejimiyle birlikte Suriye'de yaptıklarını değiştirmezse trajik ve tehlikeli sonuçları olmaya devam edecektir." dedi.

Rusya'nın Suriye'deki durumu daha da kötüleştirdiğini dile getiren Younger, "Suriye krizinde gelecek yıl neler olacağını tahmin etmek oldukça güç. Ancak Suriye'deki iç savaş sona ermeden güvende olduğumuzu söyleyemem." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2016, 19:38
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48