banner39

İngiliz istihbaratından Almanya'ya tehdit

Alman istihbaratının ABD istihbarat teşkilatına bilgi sızdırdığından şüphelenen İngiliz istihbaratı, Almanya ile işbirliğini bitirme tehdidinde bulundu

Avrupa 05.02.2015, 17:29 05.02.2015, 17:29
İngiliz istihbaratından Almanya'ya tehdit

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiliz İstihbarat Servisi'nin, Alman Federal Dış İstihbarat Teşkilatı (BND) ile işbirliğine son verme tehdidinde bulunduğu iddia edildi.

Focus dergisinin internet sayfasında yayımlanan habere göre, İngiliz istihbaratının, ‘tehdidi', ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) Almanya'daki dinleme faaliyetlerini araştırmak için Federal Meclis'te (Bundestag) kurulan NSA Araştırma Komisyonu'nda gündeme geldi.

İngiliz istihbaratının, iki ülke istihbarat servisleri arasındaki gizli detayların sızmasından endişelendiği ve bu nedenle BND ile işbirliğine son verme tehdidinde bulunduğu öne sürüldü.

Anayasa Koruma Dairesi'nden ismini vermek istemeyen bir üst düzey yetkilinin, "İngilizlerin düşman telsizlerini dinleyerek elde ettiği bilgiler olmasa kör oluruz" dediği kaydedilen haberde, BND Başkanı Gerhard Schindler'in, NSA Araştırma Komisyonu üyelerine İngiliz istihbaratıyla yaşanan gerginliği aktardığı bilgisi de yer aldı.

banner53
Yorumlar (0)
10
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?