banner15

İngiliz siyasilerin kavga nedeni belli oldu

İngiltere'de Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi'nde çıkan kavgada (UKIP) Avrupa Parlamentosu (AP) üyesi Steven Woolfe yumruklu saldırıya uğramasının nedeni belli oldu.

İngiliz siyasilerin kavga nedeni belli oldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere'de Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi'nde çıkan kavganın sebebi 'reform ve liderlik' konusu olarak gösterildi.

Parti lideri Nigel Farage "UKIP'li Avrupa parlamenterlerinin toplantısında yaşanan bir kavgadan sonra, Steven Woolfe'un bilincini kaybedip, hastaneye kaldırılmasından derin üzüntü duyuyorum. Durumu ağır" demişti. Ancak milletvekili Steven Woolfe'nin beyin kanaması geçirdiği iddiaları da yalanlandı.

İngiltere'de Avrupa Birliği (AB) ve göçmen karşıtı görüşleriyle bilinen aşırı sağcı UKIP'in kadın lideri Diane James istifasını açıklamıştı.

UKIP'in genel başkanlığına 18 gün önce seçilen 57 yaşındaki James, istifa gerekçesi olarak "partide yapmak istediği reformlar için yeterli yetkisinin olmamasını" göstermişti. James, partinin yıllık sonbahar kongresinde genel başkanlığa 8451 oyla seçilmişti.

İngiltere’de 23 Haziran’da yapılan AB referandumunun ardından, İngiltere'nin AB'den ayrılması için yürütülen kampanyanın önde gelen isimlerinden Nigel Farage "siyasi hedefine ulaştığını" belirterek UKIP'in genel başkanlığını bırakmıştı.

UKIP, 2015 genel seçimlerinde yaklaşık 4 milyon oy alarak İngiltere'de Muhafazakar Parti ve İşçi Partisi'nin ardından üçüncü büyük parti konumuna gelmiş ancak seçim sistemi nedeniyle parlamentoya sadece 1 milletvekili sokabilmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2016, 10:48
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48