banner15

İngilizler Papa'yı yuhaladı

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa 16. Benediktus, İngiltere'de bir grup protestocu tarafından yuhalandı.

İngilizler Papa'yı yuhaladı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

 
Papa 16. Benediktus'un İngiltere ziyareti devam ediyor. Ziyaret kapsamında Parlamento binasını gezen Papa, daha sonra Westminster Katedrali'ne geçti. Binlerce kişi Papa'yı görmek için yollarda bekledi.

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa 16. Benediktus, İngiltere ziyareti kapsamında akşam saatlerinde İngiliz Parlamento binasında milletvekillerine seslendi.

Konuşmasında Hristiyanlığın dünya genelinde 'marjinalleştirildiği' uyarısında bulunan Papa, dinin günlük hayattaki yerini yok etmek isteyenlere karşı dik durulması gerektiğinin altını çizdi.

Laik kesime de göndermede bulunan Papa, laik kesimlerce dinin günlük hayattaki yerinin daraltılmaya çalışıldığı uyarısında bulundu.

Papa, Meclis'teki konuşmasının ardından Westminster Katedrali'ne gitti.

Güzergâh yolunda toplanan vatandaşları selamlayan Papa, kendisine tahsis edilen özel korumalı mobil aracını durdurarak camdan uzatılan bir çocuğu öptü. Vatandaşları selamlayarak yoluna devam eden Papa, katedrale gelişinde İngiliz başpiskopos tarafından karşılandı.

Bu arada, Papa'nın katedrale gelişi sırasında kendisini selamlayanlar arasında protesto edenler de yer aldı. Protestocular, Papa'yı yuhaladı.
 
 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2010, 12:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
memocan
memocan - 9 yıl Önce

papayi izlerken kendimden ve insanlardan nefret edesim geliyor.adamin insanliklan alakasi yok.ruh gibi eger o insan ve canli ise ben olu olmaktan gurur duyarim veya hayvan olmaktan.insan postuna girmis yaratik.vatikan hiristiyanlara cocuk yapin diyor muslumanliga karsi be hey geri zekali zaten hergun yuzlerce gunahsiz musluman oldurmuyormusunuz bosu bosuna cocuk yapmaniza gerek yok silahlan yok ediyorsunuz zaten

banner39

banner36

banner37

banner35