İngiltere Dışişleri Bakanı'ndan Kaddafi yorumu

İngiltere Dışişleri Bakanı, Libya ulusal ordu komutanı olduğunu iddia eden Halife Hafter ile görüştü ve ülkede fiilen hakim olan ateşkesten mutlu olduğunu dile getirdi.

Avrupa 26.08.2017, 09:41 26.08.2017, 09:41
İngiltere Dışişleri Bakanı'ndan Kaddafi yorumu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Libya’nın Bingazi şehrinde Halife Hafter ile buluşan İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Hafter’den BM’nin Libya işleri için görevlendirdiği yeni temsilcinin Libya iç savaşına siyasi bir çözüm bulmak için attığı adımları desteklemesini istedi.

İran Tesnim haber ajansında yer alan habere göre, İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson bu doğrultuda yayınladığı bildiride şöyle yazdı: “Hafter, Libya’nın siyasi sürecinde bir rol sahibidir. O’ndan; Paris’te düzenlenen son oturumda verdiği sözleri tutmasını, ateşkese uymasını ve BM’nin temsilcisi ile Libya’nın siyasi anlaşmasını düzeltmek için işbirliği yapmasını istedim.”

İngiltere Dışişleri Bakanı muhafazakar politikacı Alexander Boris de Pfeffel Johnson, BBC radyosu ile yaptığı röportajda; Libya’nın eski lideri Muammer Kaddafi’nin devrilmesinin Libya halkı için şimdiye kadar bir facia doğurduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?