İngiltere internete yeni yasaklar getiriyor

Seçimlerden önce Whatsapp, Snapchat, iMessage gibi uygulamalara engellemeler getireceğini açıklayan Cameron, şimdi üzerlerinde çalıştıkları bir yasa ile bilgi güvenliği üzerine olan kanunların yeniden düzenleneceğini duyurdu

İngiltere internete yeni yasaklar getiriyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere Başbakanı David Cameron, internet hakkında kişisel hakların özgürlüğü ve bilgi güvenliği üzerine var olan yasaları yeniden düzenleyeceğini açıkladı. Açıklama, internete yönelik yeni yasakların yapılacağı şeklinde yorumlanıyor.

2015 seçimlerini kazanması halinde güvenlik servislerine gerekli bilgileri vermeyen bazı iletişim servislerinin bu faaliyetlerinin yasa dışı olarak görülebileceğini belirten Cameron Whatsapp, Snapchat, iMessage ve Facetime uygulamalarının engellenebileceğini söylemişti.

Güvenlik gerekçesiyle alınması gerekli bir tedbir olduğunu söylediği uygulama için, saldırgan grupların birbirleriyle olan iletişiminde bilgileri hükümetten sağlayan bu firmalar oluğunu aktardı.

"Bir devletin ilk ve en önemli görevi her şeyden önce vatandaşlarını güvenliği korumaktır” diyen Cameron'un bu kararı muhafazakarların oylarını çekmeye çalışmak için verdiği yorumlanıyor.

Geçtiğimiz sene şubat ayında Alman Bilgi Koruma Komisyonu da Whatsapp sebebiyle Alman vatandaşlarını uyarmış, daha güvenli bir uygulama denemelerini söylemişti.

İLGİLİ HABERLER

ABD VE İNGİLTERE İNTERNET ŞİFRELERİNİN PEŞİNDE

CAMERON WHATSAPP'I YASAKLIYOR

 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2015, 15:36
banner53
YORUM EKLE

banner39